Достапни линкови

Неформална средба на министрите од земјите на Г-20


Претходната средба на земјите од Г-20 во Кан во ноември 2011
Министрите за надворешни работи од групацијата Г-20 ќе се сретнат во Лос Кабос во Мексико на дводневни неформални разговори. Тема на средбите ќе бидат криминалот, климатските промени, храната и безбедноста.
Мексико моментално претседава со Г-20. Американскиот државен секретар Хилари Клинтон вчера пристигна во земјата. Стејт Департментот соопшти дека не се очекуваат формални соопштенија од средбите.
XS
SM
MD
LG