Достапни линкови

Воздушен напад врз појасот Газа


Најмалку двајца Палестинци се повредени при израелски воздушен напад на појасот Газа. Израелската војска соопшти дека мета на нападот била локација во која се произведувало оружје во градот Зеитун.
XS
SM
MD
LG