Достапни линкови

Туркменистан го одбележува Националниот ден на знамето


Туркменистан денеска го одбележува Националниот ден на знамето. Претседателот Гурбангули Бердимухамедов и некои од членовите на владата ќе го започнат денот со положување на цвеќе на Споменикот на независноста пред да започне прославата, која оваа година е продолжение на активностите со кои се одбележува победата на Бердимухамедов на претседателските избори.
XS
SM
MD
LG