Достапни линкови

Започна гласањето на претседателските избори во рускиот реон Тува


Претседателските избори запонаа во руската република Тува. Жителите на монголско-будистичкиот реон на југот на Сибир ќе можат да гласаат во 61 изборна единица до 3 март, кога мнозинството на Руси ќе гласа.
Во меѓувреме десетици илјади поддржувачи на кандидатурата на Владимир Путин протестираа вчера низ земјата.
XS
SM
MD
LG