Достапни линкови

Иран настојува да произведе нуклеарно оружје


Британскиот министер за надорешни работи, Вилијам Хејг, вo интервју за денешен Дејли Телеграф изјави дека е јасно оти Иран се обидува да произведе никлеарно оружје. Тој оцени дека доколку Иран успее, тоа ќе покрене трка по нуклеарно оружје на Блискиот Исток и голема дестабилизација на целиот регион. Во најмала рака, можна е Студена Војна на Блискиот Исток, оцени Хејг.
XS
SM
MD
LG