Достапни линкови

Либија одбележува една година од востанието против Гадафи


Во Либија денеска се одбележува една година од почетокот на востанието во кое од власт по повеке месечни борби со подршка на авијацијата на НАТО беше отсранет полковникот Моамер Гадафи.
САД испратија порака до новите власти во која се вели дека одговорноста за слободата и демократијата е во нивни раце.
XS
SM
MD
LG