Достапни линкови

Агенти за безбедност ги проверуваат фирмите на Лебедев


Агентите руската Федерална Служба за Безбедност денеска ги контролирале банките на Александар Лебедев - олигарх и поранешен агент на КГБ. Службата не соопшти што бара но портпарол на Банката за Национални резерви соопшти дека 130 агенти на Руската Централна Банка ги „треселе“ сметките на Лебедев. Тој е сопственик на британските весници "The Times" and "Evening Standard,", како и рускиот опозиционен весник "Novaya gazeta."
XS
SM
MD
LG