Достапни линкови

Израел - Хезболах планира напади врз еврејски цели


Israel -- Prime Minister Benjamin Netanyahu
Израелското биро за контра - тероризам соопшти дека шиитското либанско движење Хезболах планира напади врз Израел и врз евреите во светот.
Ова предупредување доаѓа по серијата напади врз израелските дипломати во Индија, Грузија и Тајланд за што Израел ги обвини Иран и Хезболах.
XS
SM
MD
LG