Достапни линкови

Интензивирано бомбардирање врз Хомс


Сириската опозиција соопшти дека владините сили го интензивирале бомбардирањето врз делови на провинцијата Хомс откако Генералното собрание на ОН ја пригфати резолуцијата со која се бара од претседателот Башар ал Асад да ја напушти власта. Денешното бомбардирање се оценува како најжестоко во последните две недели.
XS
SM
MD
LG