Достапни линкови

Навивачи во Приштина запалија македонско државно знаме


Архива - Скопје
За време на натпреварот на младинските ракометни репрезентации на Македонија и Косово во Приштина синоќа. Било запалено македонското државно знаме од страна на навивачи на ракометниот клуп „Плисат“.
Поради инцидентот натпреварот бил кусо време во прекин. Во публиката имало и навредливи транспаренти за Македонија.
Според некои косовски медиуми, знамето наводно било запалено во знак на одмазда заради пеењето националистички песни во Ниш, на Европското ракометно првенство од страна на македонски навивачи.
XS
SM
MD
LG