Достапни линкови

Германскиот претседател Вулф поднесе оставка


Куристијан Вулф
Герамнскиот Претседател Куристијан Вулф објави дека поднесува оставка. Причината за оставката бил притисокот поради серијата коруптивни скандали.
XS
SM
MD
LG