Достапни линкови

Судири во северозападен Пакистан - 8 загинати


Најмалку 5 милитанти и тројца членови на про - владина полиција загинаа во меѓусебни престрелки во северозападен Пакистан.
Властите соопштија дека судирите избувнале кога владините војници и локалните про - владини сили започнале акција против талибанските милитанти во подрачјето Спинданд во близина на границата со Авганистан.
XS
SM
MD
LG