Достапни линкови

Мал авион го нарушил воздушниот простор во кој летал авион со Обама


Американскиот претседател Барак Обама
Мал авион бил принуден да слета во близина на Лос Ангелес, откако пилотот влегол во истиот воздушен простор со авионот кој го превезувла американскиот претседател Барак Обама. Поради влегувањето во истиот простор, војската испратила борбени авиони да го пресретнат малиот авион и да го принудат да слета. Пилотот се бранел дека случајно влегол во просторот во кој летал авионот со Обама. При претресот на авионот биле пронајдени 18 килограми марихуана.
XS
SM
MD
LG