Достапни линкови

Временска прогноза- сончево и ветровито


Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност. Во североисточните делови ќе биде променливо облачно со услови за слаб локален снег. Ќе дува умерен, а долж Повардарието повремено засилен северозападен ветер.
Утринската температура ќе се движи од минус 13 до минус пет, а дневната од минус четири до четири степени.
Во Скопје и околината сончево со умерена облачност и ветровито. Утринската температура ќе се спушти до минус 10, а дневната ќе се искачи до околу нула степени.
XS
SM
MD
LG