Достапни линкови

Преговорите меѓу Белград и Приштина ќе продолжат за неколку дена


Гласачките ливчиња од референдумот во северно Косово
Преговорите меѓу Србија и Косово со псоредство на ЕУ ќе продолжат по само неколку дена по референдумот на Србите во Северно Косово, кои ги отфрлија институциите во земјата.
Потпаролот на шефот за надворешна политика на унијата, Кетрин Ештон соопшти дека разговорите ќе се одржат на 21 февруари во Брисел. Министрите на ЕУ треба да одлучат дали Србија ќе добие кандидатски статус за членство во европското семејство.
XS
SM
MD
LG