Достапни линкови

Туркменистанскиот претседател најави реформи во земјата


Туркменистанскиот претседател Гурбангули Бердимухамедов
Туркменистанскиот претседател Гурбангули Бердимухамедов, кој беше реизбран на функцијата на 12 февруари, вети дека ќе спроведе повеќепартиски систем и слобода на медиумите.
Говорејќи на средбата на кабинетот, Бердимухамедов рече дека ќе го искористи неговиот петгодишен мандат да го зголеми просперитетот на земјата.
XS
SM
MD
LG