Достапни линкови

Пакистанската војска ги отфрли критиките на Хјуман Рајт Воч


Пакистанската војска
Пакистанската војска ги отфрли критиките од Хјуман Рајтс Воч за убиството на еден пакистански новинар и ги оцени како навредливи, пристрасни и контрадикторни. Хјуман Рајтс Воч на 30 јануари упати критика кон судската комисија дека не успеала да ги најде виновниците за убиството на Салем Шахзад.
Пакистанската војска ја поддржа работата на судската комисија и ја обвини организацијата за загрозување на нејзината репутација.
Шахзад исчезна од Исламабад во мај минатата година.
XS
SM
MD
LG