Достапни линкови

Кина испраќа свој претставник во Сирија


Кина соопшти дека неделава ќе испрати свој претставник во Сирија на разговори за мирно решавање на конфликтот во таа земја. Заменик министерот за надворешни работи Заи Јун утре и задутре ќе престојува во Дамаск.
XS
SM
MD
LG