Достапни линкови

Убиен лидер на Ал Каеда во Јемен


Водечкиот оперативец на Ал Каеда во Јемен бил убиен во семејна расправија, по што дошло до борби во кои загинале најмалку уште 16 луѓе, соопштија јеменските безбедносни служби. До инцидентот дошло во јужниот град Ал Масанех.
XS
SM
MD
LG