Достапни линкови

Алтафаж-банкротот на Грција би бил штетен за сите земји


Портпарол на еврокомесарот за економски и монетарни прашања, Амадеу Алтафаж изјави денеска дека евентуалниот банкрот на Грција нема да реши ниту еден проблем на земјата.
Според него, таквата ситуација ќе има последици кои може да бидат разорни не само за грчките граѓани и најзадолжените земји, туки и за целата еврозона и вон неа.
XS
SM
MD
LG