Достапни линкови

Украинските ветерани му завртија грб на претседателот Јанукович


Украинските ветерани на церемонијата за одбележување на 23 годишнината од повлекувањето на советската војска од Авганистан
Украинските ветерани своето незадоволство од предлогот за намалување на нивните пензии му го искажаа на претседателот Виктор Јанукович. Тие на церемонијата за одбележување на 23 годишнината од повлекувањето на советската војска од Авганистан му свртија грб на Јанукович додека положуваше цвеќе на гробот на загинатите.
XS
SM
MD
LG