Достапни линкови

Министерот Попоски во Стразбур


Министерот за надворешни работи Никола Попоски
Министерот за надворешни работи Никола Попоски денеска престојува во работна посета на Европскиот парламент во Стразбур за време на одржувањето на пленарната седница. Посетата, како што информираа од МНР, е дел од активностите за унапредување на дијалогот со Европскиот парламент, во контекст на усвојувањето на Резолуцијата за напредокот на Македонија за 2011 година предвидена за усвојување на пленарната сесија во март оваа година.
XS
SM
MD
LG