Достапни линкови

Угостителските објекти со ново работно време


Угостителските објекти во Македонија од денеска, согласно Законот за угостителска дејност, ќе работат еден час повеќе, односно наместо до 12 на полноќ до 1 часот по полноќ. Сите угостителски објекти за исхрана со вакво работно време ќе бидат до 31 август кога се скратува работното време за еден час. Од Државниот пазарен инспекторат најавуваат засилени контроли за почитување на работното време и за Законот за заштита од пушењето.
XS
SM
MD
LG