Достапни линкови

Саркози повторно во трка за претседател на Франција


Никола Саркози се очекува денеска и официјално да влезе во француската претседателска трка, најавена за 22 април. Анкетите покажуваат дека Саркози заостанува зад неговиот главен ривал, кандидатот на Социјалистичката партија Франсоа Холанд.
XS
SM
MD
LG