Достапни линкови

Завршува Проектот на УСАИД за основно образование


архива
Со свечена церемонија денеска ќе биде заокружен Проектот на УСАИД за основно образование. На свеченоста, како што е најавено, ќе се обрати американскиот амбасадор во Македонија Пол Волерс. Проектот на УСАИД за основно образование работеше со сите основни училишта во државата, а беше насочен кон тоа да се зголеми квалитетот на наставата и да се подобрат вештините на учениците за вработување.
XS
SM
MD
LG