Достапни линкови

Земјотрес кај островот Родос


Земјотрес со сила од 4,1 степени според Рихтеровата скала изутрината бил регистриран во близина на грчкиот остров Родос, во Егејско море, соопштуваат грчките медиуми. Потресот бил на 478 километри југоисточно од Атина. Епицентарот е локализиран на 43 километри југоисточно од Родос. Нема податоци за настрадани и разурнувања.
XS
SM
MD
LG