Достапни линкови

Топали лобира во Либија за признавање на Косово


Prague - Albanian Parliament Speaker Jozefina Topalli, during the visit at the RFE/RL headquarters in Prague, 11Oct2011
Претседателката на албанскиот парламент Јозефина Топали, која е во посета на Либија, побарала од властите во Бејрут да ја признаат незвисноста на Косово. Либискиот премиер Најиб Микати ветил дека многу сериозно го примил прашањето за признавање на Косово. Нивната средба била посветена и на економскиот развој и потенцијалите кои ги нуди Албанија за странските инвеститори.
XS
SM
MD
LG