Достапни линкови

Почна медицинскиот преглед на Јулија Тимошенко


Тим од меѓународни лекари го почна медицинскиот преглед на поранешната украинска премиерка Јулија Тимошенко, која се наоѓа во затвор. Таа се жалеше дека здравјето и се влошува откако во октомври почна да ја издржува седумгодишната затворска казна.
Лекарскиот тим, во кој меѓу другите има тројца Канаѓани и двајца Германци, пристигна вчера во затворот во Харков, околу 500 километри од главниот град Киев.
XS
SM
MD
LG