Достапни линкови

Тадиќ-референдумот во северно Косово е штетен за Србија


Српскиот претседател Борис Тадиќ
Српскиот претседател Борис Тадиќ изјави денеска дека референдумот во северно Косово е штетен за интересите на неговата земја.
Тадиќ изрази разбирање за потребата на Србите во северно Косово да ја искажат политичката волја, но потенцира дека постои можност локалната самоуправа да направи повеќе во решавање на проблемите на српското население во земјата.
XS
SM
MD
LG