Достапни линкови

Тимошенко одби да го прими медицинскиот тим


Јулија Тимошенко
Затворот во кој ја отслужува казната пораншната украинска премиерка Јулија Тимошенко соопшти дека таа одбила да го прими медицинскиот тим, бидејќи во него имало и локални доктори.
Нејзиниот адвокат, Сереј Власенко изјави дека Тимошенко сакала да биде прегледана од меѓународни лекари, без да присуствуваат владини медицински лица. Тимошеко е осудена на 7 години затвор за злоупотреба на функцијата.
XS
SM
MD
LG