Достапни линкови

Пакистан привремено му дозволи на НАТО да врши испорака за Авганистан


Силите на НАТО во Авганистан
Пакистанското минситерство за одбрана соопшти дека властите привремено му дозволиле на НАТО да пренесува преку нивната земја залихи со храна за силите во Авганистан.
Американската амбасада во Исламабад минатата недела соопшти дека Алијансата продолжила да врши испорака во Авганистан и покрај затворањето на пакистанската граница за нивните камиони и цистерни со нафта.
XS
SM
MD
LG