Достапни линкови

Иванов најави средба за координација на државниот врв


Претседателот Ѓорге Иванов
Претседателот Ѓорге Иванов изјави денеска во Демир Капија дека Македонија има јасна позиција и е конструктуивна во процесот за решавање на прашањето за името. Според него, Грција не приоѓа со ист интензитет и посветеност кон проблемот, кој тие го создале.
Иванов по свеченото закројување винова лоза по повод празникот Св. Трифун најави дека наскоро ќе се одржи средба за координација на државниот врв, иако позициjaта на земјата за името е позната.
XS
SM
MD
LG