Достапни линкови

Формиран новиот кабинет на кувајтската влада


Кувајтскиот премиер шеикот Насер ал Мохамад ал Сабах
Националната телевизија во Кувајт јави дека бил формиран новиот кабинет на владата. Опозициските кандидати го освоија мнозинството гласови на парламентарните избори кои се одржаа на почетокот на месецот во земјата.
Вчера претседателот на Народната банка Шеикот Салем Адулазиз Ал Сабах поднесе оставка. Тој функцијата ја извршуваше од 1986 година.
XS
SM
MD
LG