Достапни линкови

Саркози утре ќе ја објави кандидатурата за претседателските избори


Францускиот претседател Никола Саркози
Францускиот претседател Никола Саркози би требало утре во едно телевизиско интервју да ја објави својата кандидатура за реизбор на функцијата. Според извори од Елисејската палата, Саркози ќе се натпреварува за неговиот втор мандат на претседателските избори кои ќе се одржат во април.
До првата рунда на изборите остануваат десет недели, а изборните анкети покажуваат дека социјалистот Франсоа Холанд е во предност пред Саркози.
XS
SM
MD
LG