Достапни линкови

Медицинскиот тим кој ќе ја прегледува Тимошенко пристигна во затворот


Медицински тим на украински и меѓународни експерти пристигна во затворот Кашанив за да ја прегледа поранешната украинска премиерка Јулија Тимошенко. Украинскиот заменик министер за здравство, Раиса Моисејенко изјави дека тимот најпрвин ќе се зпознае со медицинските наводи на Тимошенко пред да го извршат прегледот. Тимошенко во октомври минатата година беше осудена на 7 години затвор.
XS
SM
MD
LG