Достапни линкови

Израел со зголемени безбедносни мерки по нападите во Индија и Грузија


Полицијата врши истрага на израелскиот дипломатски автомобил по експлозијата во Њу Делхи
Израелската полиција соопшти дека ги зголемила безбедносните мерки во земјата и во странските мисии по бомбашките напади кои таргетираа изрелски дипломати во Индија и Грузија. Според полицијата, зголемени се безбедносните мерки на јавните места, странските амбасади и меѓународниот аеродром.
Во меѓувреме индиските и грузиските власти соопштија дека ќе ги откријат лицата кои стојат зад нападите, при кои беше повредена сопругата на израелскиот дипломат во Њу Делхи.
XS
SM
MD
LG