Достапни линкови

Полицијата во Бахреин го спречува одржувањето на протестите


Полицијата вчера употреби солзавец за да ги растера демонстрантите во Бахреин
Полицијата во Бахреин се обидела да ги растера демонстрантите кои ја одбележуваат годишнината од про-реформските протести во земјата. Демонстрантите неколку пати се обиделе да стигнат да плоштадот Перл, кој во минатата година беше центарот на протестите на шиитите против сунитските власти, но биле блокирани од безбедносните сили.
XS
SM
MD
LG