Достапни линкови

Судир на руската полиција и милитантите во Кавказ


Тројца руски полицајци загинаа, а шестмина се повредени при престрелката со исламските милитанти на границата меѓу Чеченија и Дагестан. Новинската агенција Интерфакс јави дека полицијата откако вчера го открила засолништето на милитаните тргнала во потрага по нив.
Бројни исламистички и милитантни групи се верува дека се активни во северен Кавказ.
XS
SM
MD
LG