Достапни линкови

Економски самит меѓу Кина и ЕУ


Архивска фотографија: Кинескиот премиер Вен Џиабао и претседателот на Европската комисија Жозе Мануел Баросо во Брисел на 6 октомври 2010 година.
Високи претставници на Кина и на ЕУ денеска во Пекинг одржуваат самит посветен на економски прашања, особено на должничката криза во еврозоната. Домаќин на самитот е кинескиот премиер Вен Џиабао, а ќе присуствуваат претседателот на Европскиот совет Херман Ван Ромпуј и претседателот на Европската комисија Жозе Мануел Баросо.
XS
SM
MD
LG