Достапни линкови

Временска прогноза - Студено со слаб снег


Уметноста на зимата.
Времето денеска ќе биде променливо облачно и студено со услови за повремен слаб снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец.

Утринската температура се движи од минус 16 до минус четири, а дневната од минус осум до нула степени. Во Скопје и околината слично време со температура до минус четири степени.
XS
SM
MD
LG