Достапни линкови

Азербеџан ги отфрли обвинувањата на Иран


Баку
Азербеџан ги негираше обвинувањата на Иран дека Баку соработувал со израелските шпионски служби и помагал во елиминирањето на иранските нуклеарни научници. Азербеџанското министерство за надворешни работи ја отфрли и протесната нота испратена до нивниот амбасадор во Техеран во која се бара земјата да ги спречи активностите на Мосад против Иран.
XS
SM
MD
LG