Достапни линкови

Студот однесе уште животи во Романија


Букурешт под снег
Романското министерство за здравство соопшти дека во последните 24 часа починале шест лица, поради ниските температури и високите снежни наноси во земјата. Со тоа бројката на жртви кои ги однесе студот во Романија се искачи на 74 лица.
Невремето го отежна сообраќајот во многу делови на земјата, а прекината е наставата во 3.800 училишта.
XS
SM
MD
LG