Достапни линкови

Седум деца загинале при пожар во Украина


Украинските власти соопштија дека седум деца загинале при пожар во нивниот дом во јужниот дел на земјата. Децата биле на возраст од две до четири години, од кои пет биле машки, а две женски.
Пожарот најверојатно бил предизвикан од краток спој. Најстарото дете во семејството кое има десет години не било дома, а таткото бил на работа. Мајката која се обидела да ги спаси своите деца е хоспитализирана.
XS
SM
MD
LG