Достапни линкови

Закана за бомбашки напад на аеродромот во Амстердам


Полицијата во Амстердам соопшти дека некои делови од аеродромот Шипхол биле евакуирани поради закана за бомбашки напад. Според извештаите, две третини од аеродромот, кој е еден од најголемите во Европа биле евакуирани.
Холандската полиција го истражува случајот.
XS
SM
MD
LG