Достапни линкови

Ердоган пуштен од болница


Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган синоќа бил пуштен од болница, по втората хирушка интервенција. Според кабинетот на Ердоган, ќе одмарал неколку дена во неговата резиденција во Истанбул, по што ќе се врател на редовните должности.
XS
SM
MD
LG