Достапни линкови

Обама ќе го претстави Предлог-буџетот за 2013 година


Американскиот претседател Барак Обама ќе го претстави Предлог-буџетот за фискалната 2013 година, со кој се планира зголемување на даноците за богатите. Според проекциите во буџетот дефицитот би требало да биде во висина од 1,3 трилиони долари.
Републиканците го критикуваа предлог нацртот на текстот поради планираното зголемување на трошењата во области како што се инфраструктурата и зголемување на даноците.
XS
SM
MD
LG