Достапни линкови

Косово: продолжува потрагата по затрупаните


Безбедносните сили на Косово поради големото невреме и студот синоќа ја прекинаа потрагата за уште едно лице за кое има сомневања дека е затрупано со лавината од снег во селото Рестелица на Косово.
Лавината е со висина од десет метри. Дванаесет куќи беа зафатени од лавината од кои 10 се празни бидејќи нивните сопственици работат во странство.
XS
SM
MD
LG