Достапни линкови

И натаму прекин на наставата во Косово


Снег во Косово
Косовското министерство за образование, наука и технологија соопшти денеска дека наставата во основните и средните училишта ќе биде прекината до 20 февруари, поради лошите временски услови и големите наноси на снег.
Според соопштението на министерството, сите загубени часови во иднина ќе бидат надокнадени.
XS
SM
MD
LG