Достапни линкови

Нови жртви од студот во Европа


Најмалку шест нови жртви од студеното време се забележани во изминатите 24 часа во Источна Европа и на јужниот дел на Балканот. Додека пак во Франција и Италија ситуацијата полека се врќа во нормала.
Од почетокот на февруари околу 620 лица починаа поради ниските температури во Европа, вклучувајќи ја и Русија.
Во изминатото деноноќие во Романија се смрзнаа три лица, а две нови жртви се забележани во Албанија и една во Србија.
XS
SM
MD
LG