Достапни линкови

Загинаа четворица Таџикистанци при хелихоптерска несреќа Авганистан


Pakistan - Pakistani security officials and an army helicopter search a hilly area following attackers rockets attack in Abbottabad, 27Jan2012
Еден хелихоптер за транспорт се урна во јужниот дел на Авганистан, при што загинаа 4 лица. Несреќата се случила во покраината Забул.
Локалните власти за Радио Слободна Европа изјавија дека жртвите од кои тројца мажи и една жена биле жители на Таџикистан и работеле за компанија која имала договор со НАТО. Според нив, немало престрелки во реонот кога се случила несреќата.
XS
SM
MD
LG